flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

План дій у разі оголошення повітряної тривоги

Додаток 1

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ в.о. голови

Балаклійського районного суду Харківської області

від 05.06.2023 № 02-42/14

 

 

План

дій у Балаклійському районному суді Харківської області у разі повідомлення про повітряну тривогу

 

 

  1. Рекомендувати суддя та працівникам апарату суду встановити відповідний застосунок, приєднатися до спеціальних каналів, месенджерів, тощо з метою оповіщення про початок та закінчення сигналу «Повітряна тривога».
  2. У разі загрози життю, здоров’ю та безпеці суддів, працівників апарату та відвідувачів суду оперативно приймати рішення про тимчасове зупинення здійснення судочинства судом.

3.Справи, які не є невідкладними, розглядати лише за наявності письмової згоди на це всіх учасників судового провадження.

  1. Не можуть бути відкладеними судові засідання, на яких має розглядатися питання про обрання або продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
  2. Працівникам суду, які почули сигнал «Повітряна тривога» на робочому місці необхідно припинити роботу та вжити необхідних заходів безпеки:

1) зачинити вікна, вимкнути світло, електричні та нагрівальні прилади; зачинити робочі кабінети та зали судових засідань;

2) за можливості попередити інших працівників;

3) негайно залишити робочі місця, покинути приміщення суду та прослідувати до найближчих захисних споруд цивільного захисту для укриття населення, або, за бажанням, пройти до укриття – кімнати, що знаходиться на першому поверсі приміщення суду і захищена двома стінами.

  1. Оповіщення відвідувачів, які знаходяться в холі суду та у приміщенні канцелярії суду, здійснюють працівники Служби судової охорони.
  2. Оповіщення учасників судового процесу здійснюється секретарем судового засідання та/або судовим розпорядником; учасники, які ознайомлюються з матеріалами справи, оповіщуються працівниками канцелярії.
  3. Працівникам суду та Служби судової охорони пропонувати учасникам судових засідань та відвідувачам негайно покинути приміщення суду до закінчення повітряної тривоги, або інших сповіщень про небезпеку, які надходять від органів управління цивільного захисту, та прослідувати до найближчих захисних споруд цивільного захисту для укриття населення.
  4. Працівникам апарату суду, які згідно з функціональними обов’язками здійснюють опрацювання документів, що містять інформацію з обмеженим доступом, у разі оголошення про початок повітряної тривоги або інших сповіщень про небезпеку, які надходять від органів управління цивільного захисту, забезпечувати збереження таких документів на час загрози у спеціально відведених приміщеннях/сейфах (металевих шафах).
  5. З метою забезпечення безпеки учасників судових процесів і відвідувачів судів припиняється проведення особистого прийому громадян керівництвом суду й обмежується допуск у судові засідання осіб, які не є учасниками судових засідань.
  6. Працівникам Служби судової охорони під час повітряної тривоги або інших сповіщень про небезпеку, які надходять від органів управління цивільного захисту, не допускати відвідування суду громадянами та іншими особами (працівниками правоохоронних органів, прокуратури, адвокатами, учасниками судового процесу тощо).
  7. Працівникам Служби судової охорони обмежити допуск у судові засідання осіб, які не є учасниками судових засідань.
  8. У випадку, якщо повітряна тривога триває перед виходом на роботу, працівникам бажано залишатись у найближчому укритті і прямувати на роботу тільки після завершення тривоги.
  9. Після закінчення повітряної тривоги, особа, відповідальна за проведення відеокенференцзв’язку за дорученням інших судів, має надіслати до цих судів повідомлення про неможливість проведення запланованих судових засідань, що не відбулися у зв’язку з оголошенням повітряної тривоги.