flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Оцінювання роботи суду за 2018 рік

У лютому 2019 року в Балаклійському районному суді Харківської області проводилось оцінювання роботи за Системою оцінювання роботи суду.

Зазначене оцінювання проводилось з метою:

- отримати інформацію про функціонування суду як установи на підставі поєднання якісно різник даних у цілісну картину;

- своєчасно діагностувати існуючі ризики поточної діяльності та спрогнозувати можливі проблеми, розробити ефективні превентивні заходи;

- формулювання вимог (запитів) щодо підтримки з боку держави та громадянського суспільства;

- забезпечення задоволення існуючої в суспільстві вимоги щодо прозорості та підзвітності судів;

- зміцнити соціально-психологічний клімат у колективі суду, посилити позитивну мотивацію працівників, своєчасно реагувати на виклики стабільності та злагодженості колективу.

За результатами опитування рівень задоволеності суддів умовами праці становить 4,02, рівень задоволеності умовами праці працівників апарату суду становить 4,2.

На таку оцінку працівників апарату вплинули :

- низький рівень безпеки, який оцінили на 2,97;

- недостатня забезпеченість канцелярськими засобами – 3,73;

- перспективи професійного зростання - 3,85;

- доступ до мережі Інтернет - 4,87;

- доступ та можливості використання локальної мережі суду – 4,73

- стиль управління характерний для голови суду – 4,7;

- стиль управління характерний для керівника апарату суду – 4,69;

- графік роботи суду (час початку робочого дня, час обідньої перерви, відпустки, тощо) – 4,67

На оцінку суддів вплинули:

- низька забезпеченість літературою та спеціальною пресою, яку оцінили на 3 бали;

- робоче місце (наявність автономного робочого місця, стан меблів, освітлення, тощо) – 3,67;

- телефонний зв’язок – 3,67;

- зручність та комфортність залів судових засідань – 3,83;

- якість роботи автоматизованої системи діловодства суду – 3,83;

- достатність кваліфікації працівників апарату суду – 4,83;

У зв’язку з вищевикладеним особливої уваги заслуговують низький рівень безпеки та недостатня забезпеченість літературою та спеціальною пресою.

83,33 % персоналу суду вважають що стан приміщень протягом минулого року покращився та 58,33 % вказали, що умови праці не змінилися.

Середня оцінка можливостей професійного зростання серед працівників апарату суду становить 3,85, серед суддів – 4,5, при цьому семінари, тренінги, які проводяться судом 55,55 % працівників суду разом із суддями вважають скоріше корисними ніж ні, а 8,33 % вважають, що семінари, тренінги та інші форми навчання не проводяться.

На думку 33,33 % суддів наявні матеріально-технічні ресурси використовуються не ефективно та не раціонально. 33,33 % працівників апарату суду та 50 % суддів утримались від відповіді на зазначене питання.

Працівниками апарату суду лідерські та ділові якості голови суду оцінені на 4,58 бали, суддями – на 4,34.

Працівники апарату суду досить схвально оцінюють такі якості голови суду як: авторитет та повага працівників апарату суду (4,77), авторитет та повага суддів (4,78), взаємопорозуміння з керівником апарату суду (4,93), коректність та ввічливість у службових відносинах (4,87). В цілому працівниками апарату суду достатньо схвально оцінюється голова суду, про що свідчить відсутність середньої оцінки нижче 4 балів.

Судді оцінюють голову суду досить стримано, про що свідчать наступні оцінки: утримання від втручання у розгляд справ чи іншого впливу на них (4,83), авторитет та повага працівників апарату (4,66), підтримка взаємопорозуміння з керівником апарату суду (4,67), коректність та ввічливість у службових відносинах (4,67), невисоко оцінені прогресивність та впровадження нового та передового в роботі суду (3,5), контроль якості роботи працівників апарату суду, своєчасність виконання завдань (3,83) Середні оцінки по інших питаннях переважно не менше чотирьох балів.

Відмова від отримання  подарунків чи інших дій, що є не сумісними з посадою та створюють конфлікт інтересів чи можуть сприйматись як такі працівниками апарату суду оцінено на 4,64, суддями – на 4,67.

Лідерські та ділові якості керівника апарату суддями оцінені на 4,37, працівниками апарату суду – на 4,58.

Судді особливо схвально відзиваються про такі якості керівника апарату: підтримка взаємопорозуміння з головою суду (4,83), коректність та ввічливість у службових відносинах (4,83), контроль якості роботи працівників апарату суду, своєчасність виконання завдань (4,6), прийняття неупереджених кадрових рішень – підбір та просування кадрів на основі рівня кваліфікації та ділових якостей (4,6). Прогресивність та впровадження нового та передового в роботі суду оцінили на 4 бали.

Працівники апарату суду особливо схвально відмітили: прогресивність та впровадження нового та передового в роботі суду (4,7), професійну підготовку (4,76), лідерство (4,6), контроль за якістю роботи працівників апарату суду, своєчасністю виконання завдань (4,67), підтримку взаємопорозуміння з головою суду (4,87), коректність та ввічливість у службових відносинах (4,7). В цілому по окремим питанням керівника апарату оцінили достатньо високо, про що свідчить відсутність оцінки нижче чотирьох балів.

Відмова від отримання  подарунків чи інших дій, що є не сумісними з посадою та створюють конфлікт інтересів чи можуть сприйматись як такі суддями оцінена на 4,67, працівниками апарату суду – на 4,68.

В цілому ефективність суддівського самоврядування працівниками апарату суду оцінена досить високо (4,65) але наявність працівників, що утримались від відповіді на всі питання свідчить про недостатню обізнаність апарату суду в роботі зборів суду.

Суддями ефективність суддівського самоврядування в цілому оцінена на 4,59 балів.

Серед якостей зборів суддів особливо відмітили: авторитетність та незалежність (4,83), вирішення реальних потреб суду (4,67), контроль за діяльністю керівника апарату та голови суду (4,83), обговорення судової практики (4,67), обговорення та прийняття рішень з питань функціонування автоматизованої системи документообігу суду (4,67), періодичність скликання (4,83).

Позиції керівника апарату та голови суду при плануванні роботи чи оцінюванні поточної роботи суду, на думку більшості працівників суду включаючи суддів, а саме 55,56%, практично завжди збігаються.

Відповідно до результатів оцінювання 50 % працівників виконують роботу, що не передбачена посадовими обов’язками. При цьому, 33,33 % зазначають, що виконували роботу іншого працівника апарату суду.

Майже 91,67 % персоналу суду зазначають, що протягом минулого року виконували роботу після закінчення робочого дня. Найбільшою причиною цього зазначають занадто велике загальне навантаження (72,22 %). До того ж 76,67 % працівників апарату суду зазначають, що особисте навантаження зросло.

Протягом 2018 року суддями було розглянуто в середньому 723,57 справ. При цьому 50% суддів вважають таке навантаження є надмірним але 83,33 % вказують, що особисте навантаження не змінилось. В той же час, 93,43 % розглянутих справ від загальної кількості справ та метеріалів, що перебували на розгляді, вказує на достатню оперативність роботи суду. В середньому в провадженні суду справа перебувала 37,36 дні.

При оцінці негативних характеристик суду працівники апарату суду зазначили:  нерівномірність розподілу навантаження (справ) серед суддів через недоліки автоматизованого розподілу, нераціональне використання трудових ресурсів, неоднакове відношення до працівників суддів.

Серед негативних характеристик організації роботи судді зазначили, що автоматизована система діловодства ускладнює роботу апарату суду, а не спрощує її через велику кількість нововведень та змін.

Характеристика відносин у колективі працівниками апарату суду оцінена відносно низько, а саме: на 3,83 бали. При цьому 90 % вказують, що протягом минулого року відносини у колективі не змінились. Найгірше оцінили обговорення та засудження неетичної чи неналежної поведінки своїх колег – 2,67 бали, найкраще: шанобливе ставлення до відвідувачів суду – 4,27,  взаємоповагу в колективі – 4,21.

Суддями характеристика відносин у колективі оцінена більш позитивно, а саме – 4,39 балів. 83,33 % вважають, що відносини у колективі протягом минулого року не змінились. Найкраще оцінили: доброзичливість, коректність, ввічливість – 4,83, шанобливе ставлення до відвідувачів суду – 4,83, взаємоповагу – 4,66, найгірше: обговорення та засудження неетичної чи неналежної поведінки своїх колег - 3,6.

80,56% персоналу суду вважають, що протягом минулого року організація та управління судом не змінилася.

При перебуванні на посаді нинішнього голови суду, за переконанням 80,56 % працівників суду разом з суддями стан приміщення суду покращився, 50 % вважають, що умови праці покращилися.

Керівництво суду вдячне суддям та працівникам апарату суду, які пройшли опитування. Ваша думка є важливою та буде почутою.

З детальними показниками анкетування суддів можна ознайомитися за цим посиланням..

З детальними показниками анкетування працівників апарату суду можна ознайомитися за цим посиланням..