Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
03 липня 2023 року Балаклійським районним судом Харківської області було засуджено жительку міста Балаклія Ізюмського району Харківської області за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111-1 КК України - добровільне зайняття громадянином України посади, не пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
В червні 2022 року обвинувачена умисно, добровільно зайняла посаду секретаря у відділі діловодства в окупаційній адміністрації держави-агресора – так званій тимчасовій громадянській адміністрації м. Балаклія Харківської області за адресою: Харківська область, Ізюмський район, м. Балаклія, вул. Жовтнева, буд. 18, не пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій.
23 червня 2022 року обвинувачена добровільно уклала трудовий договір з представником роботодавця в особі так званого голови окупаційної адміністрації держави-агресора – тимчасової громадянської адміністрації м. Балаклія Харківської області Шевченка Ю.В., що діяв на підставі наказу так званого голови окупаційної адміністрації держави-агресора – Ізюмської тимчасової цивільної адміністрації, про прийняття її на роботу на посаду секретаря у відділі діловодства в окупаційній адміністрації держави-агресора – так званій тимчасовій громадянській адміністрації м. Балаклія Харківської області.
Працюючи в окупаційній адміністрації держави-агресора обвинувачена опрацьовувала документи, що надходили на адресу її так званого керівництва, приймала участь в нарадах, де фіксувала доповіді всіх присутніх учасників нарад, складала графіки відвідувань окупаційної адміністрації, виготовляла талони в їдальню для її працівників.
Судом їй призначено покарання – позбавлення права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування, правоохоронних органах, судах, органах, що надають публічні послуги на строк 10 (десять) років без конфіскації майна.
Інших видів покарання за вказаний кримінальний проступок законом не передбачено.
Вирок суду не набрав законної сили. Відповідно до ст. 62 Конституції України та ч. 1 ст. 17 Кримінального процесуального кодексу України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.